Pots & Pens

Hikayemiz

2019 yılının başlarında “Keyif alacağımız, güzel bir iş yapsak” fikri yavaştan bizleri dürtmeye başladığında, karşımıza biraz yalnız bırakılmış bir mutfak okulu çıktı. O mutfak okuluna ilk adım attığımızda, biz sadece mutfak görmedik; yaşayan kıpır kıpır bir yer gördük, farklı alanları bir araya getiren bir merkez gördük. Ve dedik ki, “Olur mu? Olur!”
Küçük ama birbirine güvenen bir ekiptik ve hepimizin farklı yetkinlikleri vardı. Bizler yöneticiydik, reklamcıydık, çocukları tanırdık, kurumsal hayatı bilirdik…. Hepsinden önemlisi yaratıcı bir bakışın sıradanlığı kırdığını, sunulan her içeriğe lezzet kattığını çok iyi bilirdik.
Hikayemiz böyle başladı. 2019’un 2020’ye yaklaştığı sıralarda kurduğumuz hayali somut bir gerçeğe dönüştürmek için kolları sıvadık. Taptaze bir marka ve baştan aşağı yenilenen bir mekan yaratmak için işe koyulduk.
İsmimizdeki Pots mutfağımızı, Pens ise yaratıcı yanımızı temsil ediyor. Çünkü biz burada tencere-tava ile kalem-kağıdı bir araya getiriyoruz. Küçük-büyük, kurum ya da birey farklı gruplara seslenen çok çeşitli çözümler sunuyoruz. Odağımızda ise her ne yaparsak yapalım; neşe, oyun ve yaratıcılık var. Günün sonunda hayata lezzet katan da bunlar değil mi zaten?